Землевпорядний напрямок
“Землевпорядні орієнтири”
Засідання №1
Під керівництвом Прокопенко Ірини Павлівни студенти працювали над міні-проєктом «Який він — сучасний землевпорядник?». Учасники гуртка в інтерактивній формі обговорювали, якими якостями повинен володіти спеціаліст, які нові тенденції впливають на цю сферу, та як сучасні виклики змінюють підхід до професії. Це надихнуло гуртківців на якісне здобуття освіти по спеціальності 193 Геодезія та землеустрій, яка вимагає не лише знань, але й творчого підходу та постійного розвитку. Таким чином, перше засідання гуртка заклало фундамент для подальшої активної та корисної роботи, яка дозволить молодим землевпорядникам отримати важливі знання та навички для успішного професійного зростання.
Засідання №2
Основною темою засідання стала бесіда на тему «Земельний кадастр: від давнини до сучасності», яку провела викладач Каращук Ольга Георгіївна. Учасники гуртка — Жиліч Петро, Винник Валентина та Гідірім Маргарита— активно долучалися до обговорення питання щодо історії розвитку земельного кадастру та його сучасного значення в управлінні земельними ресурсами. Засідання ознаменувало старт першого етапу проєктної діяльності гуртка. У рамках проєкту «Оцінка та аналіз використання земельної ділянки для потреб коледжу» студенти-гуртківці виконали важливий перший крок — вибір земельної ділянки для подальшого аналізу. Для цього: за фотознімками території коледжу було обрано земельну ділянку для проєкту. Після цього студенти ознайомилися з обраною земельною ділянкою безпосередньо на місцевості.
Засідання №3
У коледжі відбулося чергове засідання гуртка «Землевпорядні орієнтири» на тему: «Землевпорядне диво: огляд цікавих фактів та аспектів землеустрою і геодезії». Студенти Волкова Дарія та Перетяка Каріна розповіли незвичайні історії, які стали знаковими у світі землевпорядкування. Під керівництвом Протасової І. М. проведено другий етап проєкту «Оцінка та аналіз використання земельної ділянки для потреб коледжу», де студенти зібрали загальні відомості про земельну ділянку. Для визначення площі земельної ділянки був запрошений сертифікований інженер-землевпорядник Петрович Іван Іванович. Разом зі студентами він провів GPS-зйомку, що дозволило не лише визначити площу ділянки, але й навчити гуртківців працювати з професійним обладнанням.
“Геодезична Гармонія”
Засідання №1
У процесі засідання викладачем Неклесою Н. В. була презентована тема «10 цікавих фактів про Землю». У рамках цієї теми гуртківці розглянули різні аспекти, такі як форма Землі, її географічні особливості, зміни в рельєфі та природні явища, що можуть вплинути на проведення геодезичних робіт. Сподіваємося, що робота гуртка «Геодезична Гармонія» сприятиме підвищенню якості підготовки студентів за спеціальністю 193 Геодезія та землеустрій, розкриттю здібностей і можливостей учасників гуртка у дослідній роботі. У рамках проєкту «Точність вимірювання земельної ділянки різними геодезичними приладами» було визначено актуальність теми, мету та завдання дослідження.
Засідання №2
Метою засідання є розширення і поглиблення знань з дисципліни «Геодезія»; розвиток пізнавальних інтересів і творчих здібностей здобувачів освіти, формування практичних умінь і навичок при роботі з геодезичними приладами та залучення студентів до творчої діяльності. На засіданні, члени гуртка та викладачі, ознайомили нових гуртківців із дисципліною «Геодезія», видами геодезичних знімань та необхідним обладнанням для їх виконання. Були заслухані доповіді студентів Перетяки Каріни, Гідірім Маргарити та Пукач Олени за тематикою сучасних прикладів застосування геодезичних приладів. Також в рамках заняття проведено майстер-клас по роботі з геодезичними приладами, для нових гуртківців. Вони мали змогу виконати геодезичні вимірювання та обчислення під керівництвом викладача Отяна Юрія Станіславовича.
Засідання №3
Відбулося засідання гуртка «Геодезична гармонія» під керівництвом викладача Ляшенко О. О. на тему: «Від малюнка на скелях – до комп’ютерної графіки», під час якого учасники вирушили у подорож крізь час, щоб простежити еволюцію креслення – від примітивних наскельних малюнків до високотехнологічних комп’ютерних зображень. Гуртківці обговорили, як первісні люди передавали свої думки та історії через малюнки на скелях, створюючи перші графічні образи, як розвивалися інструменти та техніки, що стали основою для архітектури, інженерії та мистецтва. Особливу увагу приділили сучасним методам, зокрема програмам для 2D- і 3D-моделювання, які сьогодні є основою дизайну й проєктування. Засідання гуртка, також, включає другий етап проєктної діяльності. У межах проєкту «Точність вимірювання земельної ділянки різними геодезичними приладами» було розроблено завдання для його реалізації, яке включає тему проєкту, терміни виконання.