Виховуючи свою дитину, ти виховуєш себе.

— Василь Сухомлинський

Практичний психолог

 

Про затвердження Положення про психологічну службу у системі освіти України

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0885-18#Text

 

Про пріоритетні напрями роботи психологічної служби у системі освіти у 2023/2024 н.

 

Положення про психологічну службу у ВСП “Бобринецький АФК ім. В. Порика БНАУ” 

 

Запірченко Оксана Леонідівна

 

Професійне кредо: «Мудрий цінує всіх, адже в кожному знаходить хороше».

Б. Моралес.

КЛЯТВА ПСИХОЛОГА: 

       Ступаючи на шлях практичної психології, я присягаюся, що всі мої знання і здібності вкладу в свою непросту роботу. У моїх руках душа значить, і доля того, хто звернувся до мене за допомогою. Все, що я умію і знаю, все, чим природа і люди обдарували мене як особистість, — для тих, хто йде до мене. Я не допущу, щоб те, що я дізналася про людину, обернулося проти неї. Оволодіваючи професією психолога, гаряче бажаю тільки одного — бути для людей тим, кому можна довіритися. І я не зганьблю свою професію некомпетентністю, некваліфікованістю, непорядністю, байдужістю. І хай успіх супроводить мені в моєму щирому прагненні спонукати і розвинути добро в дитині, допомогти їй в скрутні хвилини її поступового дорослішання, прийняти, цінувати і берегти загадку її неповторної індивідуальності.

 

Робота психолога спрямована на:

 • створення психолого – педагогічних умов для повноцінної реалізації особистістного, інтелектуального та фізичного потенціалу студентів технікуму;
 • психологічне забезпечення професійної діяльності педагогів та адміністрації технікуму, всіх учасників навчального процесу;
 • створення психолого – педагогічних умов для виховання студентської молоді та психологічний супровід статевого виховання підлітків;
 • збереження психічного здоров’я студентської молоді, розв’язання специфічних вікових проблем студентів, протидію девіантним тенденціям у їх поведінці.

У своїй практиці використовую усі види діяльності психологічної служби.

 • Психодіагностична робота.
 • Консультаційна робота.
 • Психологічна просвіта.
 • Корекційно – розвивальна та відновлювальна робота.
 • Зв`язки з громадскістю
 • Організаційно-методична робота.
 • Самоосвіта.

 

Mатеріали для використання в роботі під час воєнних дій

https://cutt.ly/Z9AnsHc

Психологічні аспекти організації освітнього процесу в умовах воєнного/післявоєнного стану

 http://surl.li/epzsu

Декілька порад, як адаптуватися до роботи після відпустки

В останні тижні літа хтось іще тільки планує відпочинок, хтось збирається скористатися осіннім “оксамитовим” сезоном. Та для багатьох українців сезон відпусток поволі та невідворотно добігає кінця. 

Відпустка, як це не парадоксально, є дуже непростим періодом життя для будь-якої людини. Як показали дослідження, 40% працівників повертаються на роботу з іще більшим напруженням, ніж перед відпусткою. Якщо ви належите до інших 60%, і вам таки вдалося відпочити, то існує інша небезпека – депресія. 

Часто-густо повернення до звичного робочого графіку викликає дивний стан, коли ніби все в порядку, відпустка вдалася, але щось не так. Найпоширеніші симптоми: безпричинне небажання іти на роботу, сонливість, запаморочення, головний біль і біль у суглобах, поганий настрій, пригнічений стан і пошук всіляких можливостей відтягнути початок роботи. 

Набагато важче втягнутися в робочий ритм тим, хто відпочивав довго, наприклад, вчителям і викладачам, чиї відпустки найдовші.

Це не лінощі, а депресія, спричинена потребою адаптуватися та “переключитися” з режиму відпочинку в активний робочий стан.

 

1.Поверніться з відпустки за 2-3 дні до початку роботи 

Вихід із відпустки – це зміна режиму дня, харчування та способу життя. Імунна система відчуває стрес протягом періоду адаптації. Для полегшення цього періоду можна прийняти комплекс вітамінів або навіть настоянку валеріани чи пустирника. В останні дні відпустки висипайтеся та відпочивайте, не займайтеся складними справами.  Крім здоров’я, потурбуйтеся про свою поінформованість. Прогляньте документи, згадайте, чим займалися до відпустки. Поцікавтеся змінами, що відбулися на роботі. Впорядкуйте та систематизуйте – це дієвий антидепресант. Допоможе будь-яка діяльність, що вимагає скрупульозності: приберіть у шафу літні речі, розберіть валізи, впорядкуйте фотографії чи папери.

 

2. Скучте за роботою

Налаштуйте себе на те, що вам хочеться повернутися на роботу. Чекайте повернення до роботи, як діти чекають на 1 вересня, щоб повніше насолоджуватися літом. Розставте пріоритети. Згадайте, для чого ви працюєте, для чого відпочиваєте. Шукайте позитиви в роботі, згадайте те, за що ви її любите. Заразом буде шанс розібратися в собі – можливо, прийшов час міняти місце роботи.

 

3. Приготуйтеся до першого робочого дня

Пережити перший день після відпустки нелегко. Ситуація ускладнюється, якщо він припадає на понеділок. Тому бажано виходити на роботу посеред тижня – в середу або в четвер. Четвер – оптимальний день. Здогадалися, чому? Бо два дні попрацювали – і знову вихідні.

Не починайте роботу одразу . Ваша психіка поки що не готова швидко та уважно аналізувати, тому не починайте з масштабних справ. Організм найкраще адаптується, якщо перехід до бурхливої діяльності буде плавним. Щоб сповільнити вир повсякденної роботи, після відпустки варто братися не за складні, а за легкі задачі. Не панікуйте! Те, чого ви не зробили за три тижні, зробити за один день не вийде. Тому спробуйте скласти план дій. На окремий аркуш випишіть всі проблеми та задачі, виберіть у списку улюблені та легкі завдання та почніть “втягуватись” у роботу.

 

4. Психологічно продовжуйте відпустку

Наприклад, перший робочий день можна присвятити спогадам про позитивні враження від відпочинку. Принесіть на роботу улюблені світлини та поставте їх на столі, повісьте на стіні чи використайте як заставку на робочому комп’ютері. Також можна поспілкуватися з колегами, обмінятися враженнями про найбільш вдалі фото. 
Водночас не надто захоплюйтеся спогадами про відпустку. Це не лише відволікає оточення від роботи – ваш захват може дратувати чи навіть спровокувати заздрість. Адже не кожен мав можливість відпочити.

 

5. Уникайте конфліктних ситуацій

Стежте за своєю поведінкою. Процес адаптації може викликати зайву дратівливість, тобто неконструктивні конфлікти. Крім того, колеги можуть непогано допомогти призвичаїтися до роботи, тому поспілкуйтеся з ними. 
З одного боку, так ви відчуєте, як оточення радіє вашому поверненню. З іншого боку, це непогана нагода розпитати про робочі новини, зміни, чутки, проекти. Найголовніше – уникайте сухої формальної розмови, спілкуйтеся з колегами щиро та зацікавлено.

 

6. Працюйте м’язами

Після відпустки зверніть увагу на фізичну активність. Дуже важливо ввести додаткове фізичне навантаження, бо зазвичай на відпочинку люди більше рухаються. Також існує природний антидепресант, так звана “м’язова радість”, тобто задоволення від фізичної активності. Допоможе довга прогулянка після роботи, гімнастика на балконі, ранкова пробіжка. 
Зробіть те, про що давно мріяли. У перші після відпустки вихідні не займайтеся домашніми справами – не прибирайте, не займайтеся ремонтом чи іншою нудною роботою.

 

7. Плануйте наступний відпочинок

Подумайте, як відпочиватимете восени. Психологи радять відпочивати раз на сезон, тобто 4 рази на рік. Такий відпочинок може тривати навіть всього кілька днів, але це має бути час для розслаблення та “перезавантаження”. Висипайтеся. Спіть як мінімум 7 годин. Перші ж дні після відпустки бажано, щоб організм сам визначав, коли йому прокидатися.

Як казав мудрий Конфуцій: робіть те, що любите робити, і у вашому житті не буде жодного робочого дня.

 

up