Терпи, терпи — терпець тебе шліфує.

— Василь Стус

Відзначаємо ювілей!

Промінням ясним, хвилями буйними,
Прудкими іскрами, летючими зірками,
Палкими блискавицями, мечами
Хотіла б я вас виховать, слова!
Щоб ви луну гірську будили, а не стогін,
Щоб краяли, та не труїли серце,
Щоб піснею були, а не квилінням.
Вражайте, ріжте, навіть убивайте,
Не будьте тільки дощиком осіннім,
Палайте чи паліть, та не в’яліть!

      Леся Українка…Це ніжне й дзвінке ім’я належить до найвеличніших імен нашого народу. Псевдонім Лариси Петрівни Косач твердо і назавжди зафіксований у пам’яті кожного українця, і не тільки українця. Леся належить усім, бо її творчість зіткана з різних мотивів світової культури. Гордий дзвін її імені в серцях мільйонів людей породжує не тільки спогад про «Лісову пісню» або «Досвітні вогні», але й палку любов до великої поетеси і гордість за свій народ, що спородив її.

     Сила духу дається Богом кожному, але треба відповідних обставин, щоб ця сила виявилася в усій красі і величі. Щоб вона стала не причиною страждань, а спонукою щастя. Щоб вона навчила інших – у муках бути щасливим. Усі часи вимагали таких жінок, як Леся Українка: не зманіжених, розкішних, розбещених панянок і пань, а героїчних маленьких поборниць тліну. Вони були потрібні, наші українські героїні, у часи Лесі Українки. Вони потрібні і сьогодні, коли Україна знову має шанс стати сильною державою.

     25 лютого 2021 року виповнюється 150 років з дня народження Лесі Українки – видатної української письменниці та громадського діяча, однієї з центральних постатей національної культури. З нагоди цієї події у бібліотеці нашого коледжу  організовано тематичну виставку “Велика дочка українського народу”.

     Завідуюча бібліотекою Іванченко Л.Б. організувала і провела для студентів ІІ-А відділення “Землевпорядкування” інформаційну годину “Обернулася в легенду”, на якій разом із ведучими згадали нелегкий життєвий та цікавий творчий шлях поетеси.

      Викладач української мови та літератури Чорна С.М. разом зі студентами І-А відділення “Землевпорядкування” зібралися на поетично-ілюстраційну зустріч “Так, вона вміла крізь сльози сміятись, серед лиха співати пісні”. Студенти виразно читали улюблені поезії Лесі Українки та згадали важливі життєві моменти поетеси. Світлана Миколаївна підвела дітей до  розуміння особливої Лесиної творчості.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

up