Терпи, терпи — терпець тебе шліфує.

— Василь Стус

Покрова Пресвятої Богородиці

Покрова Пресвятої Богородиці – це велике православне свято, коли осінь вперше зустрічається із зимою, яке щороку відзначається в Україні 14 жовтня. На Покрову відзначають заступництво Богоматері за людей. Згідно з переказами, в 910 році в Константинополі язичники напали на місто. Столиці загрожувало руйнування храмів і наруга над християнами. У неділю віряни зібралися в храмі і піднесли молитви до Бога в проханні про допомогу. О четвертій годині ночі перед християнами з’явилася Пресвята Богоматір в оточенні ангелів і святих. Богородиця зняла з голови покривало (покров) і вкрила всіх, хто зібрався в храмі. Так Діва Марія подарувала людям священний захист від ворогів і захистила місто. На Покрову заведено відвідувати церковну службу і молитися іконі Покрови Божої Матері. Вважається, що всі прохання Богородиці в цей день будуть почуті.

Покрова Пресвятої Богородиці була одним з найголовніших свят запорізьких козаків, котрі будували багато однойменних храмів та шанували особливо ікони Покрови. Із 1999 року на свято Покрови в Україні відзначається День українського козацтва, а 2014 року указом  колишнього президента України Петра Порошенка на свято Покрови призначено День захисника України.

Напередодні свята вихователь гуртожитку нашого коледжу Тихопій П. провів для його мешканців цікаву виховну годину, присвячену саме історії свята, його традиціям та народним прикметам, пов’язаним з ним.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

up