Терпи, терпи — терпець тебе шліфує.

— Василь Стус

29 січня – День пам’яті Героїв Крут

 

На Аскольдовій могилі

Поховали їх –

Тридцять мучнів українців.

Славних, молодих…

 

Крути – одна з трагічних і водночас легендарних сторінок в історії українських визвольних змагань 1917-1921 років.

29 січня українці вшановують події кінця січня 1918 року, коли юні захисники Української Народної Республіки власною кров’ю вписали нову героїчну сторінку в історію українського визвольного руху — бій під Крутами.

Саме тоді на Чернігівщині недалеко від залізничної станції Крути, що розташована за 130 кілометрів на північний-схід від Києва, добровольчий Студентський Курінь, що складався із 300 юнаків: студентів Університету імені Святого Володимира, новоствореного Українського Народного Університету та гімназисти Київських гімназій, відстоюючи право українського народу жити у власній державі, вступили нерівний бій із більшовицькими військами, чисельність яких налічувала близько 5 тисяч. Бій тривав лише п’ять годин. У полон було захоплено і потім розстріляно 28 юнаків. Ціною свого життя юні герої зупинили наступ ворога на два дні.

Уже в березні 1918 року, після підписання більшовиками Брестської мирної угоди і з поверненням уряду УНР до Києва, за рішенням Центральної Ради було вирішено урочисто перепоховати полеглих студентів на Аскольдовій могилі у Києві. Тіла 28 вояків-студентів було перевезено до Києва.

Викладачем всесвітньої історії Щіченком В.О. для працівників коледжу був проведений інформаційний захід, присвячений Дню пам’яті Героїв Крут. Адже для українського народу ці події стали символом героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність.

27 січня – Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту

Сьогодні, 27 січня, у світі відзначається Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Україна на державному рівні вшановує жертв трагедії з 2012 року. Генеральна асамблея ООН прийняла 1 листопада 2005 року Резолюцію № 60/7, у якій говориться, що «Голокост, який привів до знищення однієї третини євреїв і незліченної кількості представників інших національностей, буде завжди слугувати всім людям пересторогою про небезпеки, які приховують у собі ненависть, фанатизм, расизм та упередження…». Саме цей документ оголосив Днем пам’яті жертв Голокосту 27 січня. Загалом під Голокостом розуміється систематичне переслідування і знищення європейських євреїв і циган нацистською Німеччиною і колабораціоністами протягом 1933–1945 років.
“Неможливо розповісти про геноцид, але і замовчувати його не можна”. Ці слова належать колишньому в’язню Освенцима Єлі Візелю. Він вижив у таборі смерті, щоб стати письменником та журналістом, а у 1986 році – лауреатом Нобелівської премії миру.
Працівниками бібліотеки Бобринецького коледжу БНАУ для викладачів була проведена інформаційна година на тему: “Голокост – геноцид єврейського народу” 

 

Пам’ятаємо свою історію!

22 січня відзначаємо День Соборності України як свято, що встановлене з нагоди проголошення Першої Незалежності та Акту Злуки Української Народної  Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки. Сьогодні у коледжі викладачем історії Голиком Р.А. було проведено інформаційну годину до Дня Соборності України.

Детальніше

Вітаємо з ювілеєм!!!

Дорогу колегу, культорганізатора, викладача культорології –

Бадицю Світлану Леонтіївну

вітаємо з 55-річним ювілеєм!

Сьогодні ювілейну стоптано стежину
Та спокою нема для Ваших ніг,
Бо пройдено життя, лише частину –
Попереду багато ще доріг.

Нехай душа у Вас ніколи не старіє,
На білій скатертині будуть хліб і сіль,
Своїм теплом Вас завжди сонце гріє
Слова подяки линуть звідусіль.

В житті нехай все буде, що потрібно,
Без чого не складається життя,
Любов, здоров’я, щастя, дружба
Та вічна нестаріюча душа.

Смійтеся більше, та менше сумуйте,
Щораз багатійте, ще краще ґаздуйте,
Хай думи ніколи спочину не знають,
Хай легко, мов крила, внучат пригортають,
Хай серце ще довго тріпоче у грудях.

Живіть до ста років на поміч всім людям
Здоров’я міцного Вам зичимо щиро,
Ласки від Бога, від людей добра
На многії і щасливії літа.

Психологічний тренінг

Мрії – це частинки нашого життя. Без них важко уявити будні, вони роблять життя яскравим. У кожної людини різні мрії, але всіх вони надихають до нових звершень. 

15 січня у коледжі практичним психологом Запірченко О.Л. було проведено тренінг для викладачів на тему : “Час на мрію”. Учасники мали змогу пофантазувати, помріяти, а головне – зобразити свої бажання на аркуші, додавши до них аромату, завдяки методиці малювання кавою. А самі сміливі озвучили  мрії та презентували свої роботи.

Детальніше

up