Любов виникає з любові; коли хочу, щоб мене любили, я сам перший люблю.

— Григорій Сковорода

Музей коледжу

   Музейна кімната Бобринецького аграрного фахового коледжу ім. В.Порика Білоцерківського НАУ в сучасному вигляді створена до 85-ї річниці закладу освіти. Тодішня адміністрація технікуму на чолі з директором Давигорою В.М. ініціювала створення музейної кімнати і займалася організаційними та фінансовими питаннями. До створення стендів, які оформлені естетично і згідно до існуючих вимог, тривала кропітка праця по збору матеріалів. Велику їх кількість (документальна інформація, писемні джерела, фотографії, раритетні речі тощо) потрібно було в стислій формі, компактно, логічно, в хронологічній послідовності розмістити на стендах. Цією роботою займалися краєзнавець Лашкул Г.О., Бадиця С.Л., Чорний О.В., Іванченко С.Г., Шапошнікова Л.Л., Щіченко В.О. та інші викладачі закладу освіти.

    У музейній кімнаті представлена як державна символіка так і символіка нашого закладу, зокрема емблема та гімн. Наявні стенди можна поділити на періоди (блоки) існування та розвитку коледжу, які мають наступні назви:

– 1922-1941 рр. Бобринецький технікум рільництва. Зародження та становлення. Навчальний заклад було створено далекого 1922 р., саме цього року відкрито агровідділ при профтехшколі, який очолював агроном Перепичаєнко Олексій Мифодійович. З 1924 р. існувала Агроінтегральна школа, яка в 1930 р. перетворена в Технікум зернових культур. В 1936 р. до Бобринця було переведено Кіровоградський технікум захисту рослин. З 1937 р. заклад мав назву Середня агротехнічна школа, а з 1940 р. – Технікум рільництва.

1941-1945 рр. Пам’ять не скресне. Героїчні особистості земної звитяги. Випускники технікуму Порик В.В., Календюк І.Х. та Іванченко А.Ф. – удостоєні звання Героя Радянського Союзу, а Капелюшний І.П. – кавалер трьох бойових орденів та Ордена Леніна. Героями Соціалістичної праці є Цимбал Л.М., Гниляк І.К. та Гончарко С.О. Двоє наших випускників –  Поволя В.В. і Хлібійчук С.С. – закарбували пам’ятну сторінку в історії музею своїм героїчним подвигом під час виконання інтернаціонального обов’язку на території Афганістану.

    Під час виконання бойових завдань по захисту територіальної цілісності України в зоні проведення АТО загинули двоє наших колишніх студентів-героїв – Олег Стороженко та Ігіт Гаспарян.

Освячений його іменем. Наш випускник В.Порик – символ технікуму. Окремий стенд присвячено Герою республіки Франція – Василю Васильовичу Порику.

– 1945-1975 рр. Відродження та розвиток. В праці та навчанні як в бою. На цьому стенді висвітлена робота навчального закладу під керівництвом директорів Жадана І.Г., Гречановського Г.Д., Тодоровського Т.С., Колісніченка Д.С., Маркітаненка Б.І., Хаустовича Я.У. Відомою постаттю  є Смоленчук М.К. – письменник, краєзнавець, доктор філологічних наук.

– Бобринецький сільськогосподарський технікум ім. Героя Радянського Союзу В.В. Порика. Стабільність та розквіт. Представлено розвиток сільськогосподарського технікуму останньої чверті ХХ – початку ХХІ століття під керівництвом директорів Поліщука В.Г., Володька С.Я., Тесленка Д.Д. та Давигори В.М.

– Культура і відпочинок. Наше дозвілля – шлях до гармонії.  Розміщена інформація, фотознімки та здобутки культурно-масової роботи. Висвітлена багаторічна творча діяльність  народного хореографічного аматорського колективу «Натхнення» під керівництвом Орленко Є.В.

– Спортивне життя. Фізична досконалість та козацький дух. Показано спортивну роботу та досягнення студентів навчального закладу з гирьового спорту, легкої атлетики, футболу, волейболу, настільного тенісу та інших видів. Спортивні успіхи в значній мірі залежать від роботи циклової комісії, очолюваної в різні роки керівниками фізичного виховання технікуму Захарченком С.К., Діденком Л.Ю., Цвіркуном І.П., Моровичем А.О. та безпосередньо викладачами фізичної культури і тренерами спортивних секцій – Гольшою І.В., Винником В.О. та ін.

– Майбутнє починається сьогодні. Розміщено світлини циклових комісій коледжу, педагогічного колективу та викладачів, від уміння і професіоналізму яких, залежить формування майбутніх спеціалістів аграрної галузі.

– Знакові постаті. Подано інформацію про відомих випускників нашого закладу, які поновили наукову думку України (доктори і кандидати сільськогосподарських наук, а також десятки Заслужених працівників АПК), серед них: Клюй В.С., Шевченко Ж.П., Лапа О.М., Сигида В.П., Доля М.М. та багато інших.

    Час не стоїть на місці, відбувається багато змін тепер уже у ВСП “Бобринецький аграрний фаховий коледж ім. В. Порика Білоцерківського НАУ”. Наш музей періодично оновлюється та поповнюється цікавими матеріалами. В рамках роботи з краєзнавства та з метою ознайомлення студентів коледжу з минулими звитягами навчального закладу проводяться екскурсії до музейної кімнати, а члени історичного гуртка «Геродот» займаються пошуковою роботою.

up