Виховуючи свою дитину, ти виховуєш себе.

— Василь Сухомлинський

Міжнародний день толерантності

 

Толерантність – це мистецтво жити з іншими людьми та з іншими ідеями.

                                                                                                    Кофі Аннан

 

        16 листопада у всьому світі відзначається Міжнародний день толерантності. Його запровадили у 1995 році за рішенням Генеральної Асамблеї ООН. Саме цього дня ЮНЕСКО ухвалили Декларацію принципів терпимості. 

        Толерантність – це насамперед  чесність… Це термін, який означає, що ви терпите думки інших, навіть якщо ви не погоджуєтесь. Це мистецтво жити у світі різних людей та ідей, виявляти свою точку зору, але при цьому адекватно сприймати думки інших людей, не порушуючи їх права та свободу.  Водночас  толерантність – це не якісь вчинки, поблажливість чи потурання, це – здатність сприймати без агресії інший спосіб життя, поведінку, інші погляди шляхом встановлення довірливих взаємовідносин, співпраці та компромісу.

         Навчання толерантності починається з молоді, яку варто вчити не просто бути «такими як всі », а поважаючи інших, висловлювати свою точку зору та відстоювати власну позицію. Ми повинні виховувати і розвивати в собі цю «терпимість», бо рецепт цьому завжди один – повага!

      Практичним психологом коледжу Запірченко О.Л. було проведено заняття з елементами тренінгу на тему: «Толерантність починається з мене». Здобувачі освіти розібрали, що саме означає поняття «толерантність», виконали тренінгові вправи для більш глибокого розуміння що таке терпимість, переглянули та обговорили тематичні відеоролики.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

up