В рамках предметного тижня загальноосвітніх дисциплін

Мова – це складний психологічний процес, який неможливо оцінювати, розвивати окремо від мислення або сприймання. Навчальний матеріал, поданий у вигляді цікавої захоплюючої історії,  сприяє розвитку особистісних якостей, демонструє  унікальність уяви кожної дитини, дозволяє  проявити активність та творчість. Оскільки сучасна молодь багато часу проводять онлайн, реальне спілкування стає мистецтвом, якому потрібно навчати. Для цього чудово підходить метод «сторітеллінга» (у перекладі з англ.  story  означає історія, а telling – розповідати; отже, сторітеллінг – це розповідь історій). Це мистецтво захоплюючої розповіді та передачі за її допомогою необхідної інформації з метою впливу на емоційну, мотиваційну, когнітивну сфери слухача.

Сторітеллінгом зацікавлені педагоги та психологи у всьому світі, оскільки пояснення матеріалу у формі розповіді історій розвиває в учнів уяву, логіку та підвищує рівень культурної освіти. Сторітеллінг може бути застосований у будь якому місці та у будь який час. Історії дозволяють розповісти про те, як приймаються рішення та будуються стосунки. Через обмін історіями, вибудовуючи емоційні зв’язки, студенти та викладачі створюють правильні й більш якісні взаємостосунки.

Методист коледжу Смоляр Я.М. підготувала та провела для викладачів майстер-клас на тему: «Сторітеллінг  як  ефективний варіант неформального навчання». Яна Миколаївна розкрила присутнім суть цього поняття, його види та складові частини. Разом із викладачами було сформовано основні функції сторітеллінгу та  розглянуто приклади його застосування на заняттях із різних дисциплін. Викладачі дійшли висновку, що уміння розповідати повчальні сюжети з історії, про життя видатних учених та митців, історії відкриттів у різних сферах – все це має стати не лише засобом активізації студентської  уваги, а й ефективним інструментом донесення та закріплення знань у їхню свідомості.

Мистецтво сторітеллінгу – це один із найприродніших і водночас найефективніших способів надати навчальному процесу особливої якості.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

up